Novi minimalni poraz Zagrebaša, propuštena velika prilika za iznenađenje u Flensburgu

Pavlović, Foto SG Flensburg-Handewitt

Rukometaši PPD Zagreba propustili su na gostovanju kod snažnog njemačkog Flensburga veliku priliku za iznenađenje te su na kraju upisali minimalni poraz 28:27 u sklopu sedmog kola EHF Lige prvaka.

Sjajno su Zagrebaši otvorili dvoboj, uz pet pogodaka Domagoja Pavlovića na semaforu je bilo 1:5, a do predaha su igrači Veselina Vujovića zadržali vodstvo (12:13), iako je razlika trebala prema prikazanoj igri biti i veća.

U nastavku je domaćin okrenuo rezultat u svoju korist, iskoristio nekoliko loših minuta hrvatskog prvaka te je napravio razliku koju je uspješno sačuvao do kraja. Iako su u nekoliko navrata Nijemci imali i +4, Zagrebaši se nisu predavali te su uspjeli ući u neizvjesnu završnicu.

Dvije i pol minute prije kraja teško je stradao Luka Stepančić, koji ozlijedio koljeno te je morao na rukama igrača napustiti teren, pa je i to sigurno bio jedan od razloga što u finišu nije došlo do senzacije, iako su fantastično tada pogađali Obranović i Pavlović.

Ključni gol bio je onaj novopečenog hrvatskog reprezentativca Krešimira Kozine, koji je tek nedavno potpisao za Flensburg, upisavši se prvi put u listu strijelaca u posljednoj minuti što je zapečatilo sudbinu PPD Zagreba na ovom dvoboju.

Pavlović je na kraju bio fenomenalan s devet golova, Stepančić je dodao šest, a Kontrec i Obranović po tri. Marković se iskazao s dva važna gola, Šebetić je također dvaput tresao suparničku mrežu, dok su po jedan gol zabili Raković i Vujić. Horvat je ostao bez postignutog pogotka, što je velika rijetkost, ali nije bilo lopti za njega na krilo, a Zagrebaši u svih 60 minuta nisu iznudili niti jedan jedini sedmerac. Izostala je i veća podrška vratara, Stevanović (6) i Ivić (0) nisu na kraju stigli do dvoznamenkastog učinka, što je također jedan od faktora poraza.

Flensburg je predvodio Francuz Mahe s osam golova.

U preostalim utakmicama ove skupine Kiel u četvrtak dočekuje PSG, Wisla Plock u subotu domaćin Bešiktašu, a Veszprem u nedjelju gostuje u Celju.

Zagrebašima je ovo četvrti poraz, a idući dvoboj im je na rasporedu 21. studenog, kada u Areni igraju ponovno protiv Flensburga. (Foto: SG Flensburg-Handewitt)