Obranović zabio za bod Zagrebaša kod Červarova Metalurga i vodeću poziciju SEHA GSS lige prije pauze

Sandro Obranović, CO Zagreb Metalurg

Sandro Obranović, CO Zagreb MetalurgU uzbudljivom susretu regionalne SEHA GSS lige rukometaši Croatia osiguranje Zagreba na gostovanju kod Metalurga Line Červara uspjeli su izbjeći poraz u samoj završnici utakmice te se u hrvatski glavni grad vraćaju s osvojenim bodom. Pogodak za konačnih 27:27 u posljednjoj minuti zabio je mladi Sandro Obranović, a Zagrebaši su nakon ovog rezultata zadržali vodeće mjesto SEHA lige prije nastavka natjecanja u veljači iduće godine.

Prije sedam dana u Areni Metalurg je nadigrao i s pet pogodaka viška porazio hrvatskog i regionalnog prvaka, no, u ‘uzvratu’, u dvoboju odgođenog 3. kola koji se inače po rasporedu trebao igrati u rujnu, CO Zagreb pružio je bolju igru te je zasluženo osvojio vrijedan bod.

Domaći rukometaši vodili su u otvaranju utakmice, međutim u završnici prvog dijela Zagrebaši ulaze u pozitivnu seriju te za nastavak susreta osiguravaju dva pogotka viška (13:15).

U drugom dijelu ponovno je Metalurg ta ekipa koja diktira tempo, u posljednjih šest minuta imaju i dva pogotka viška, ali prednost nisu uspjeli sačuvati do kraja. Mihić, Šandrk i Šebetić vraćaju vodstvo na stranu Zagrebaša, a nakon golova Georgievskog i Vugrinca, junak je ipak Sandro Obranović, koji pogađa za konačnih 27:27.

Stevanović je na kraju imao deset obrana, a najefikasniji je bio Šebetić s osam golova. Makedonce je predvodio Rus Atman sa šest pogodaka.

SEHA GSS liga, 3. kolo:
Metalurg – Zagreb 27:27 (13:15)

Metalurg: Stanić 7 obrana, Mitrevski 2 obrane; Ojlevski 2, Dimovski 2, Pecakovski, Vugrinec 4, Georgievski 5, Manaskov 2, Mirkulovski, V. Markoski, Mojsoski, N. Markoski 2, Mojsovski 4, Atman 6, Kedžo, Jonovski

CO Zagreb: Stevanović 10 obrana, Ivić 3; Mihić 1, Stepančić 2, Matulić 3, Šprem 2, Čorić, Šebetić 8, Horvat 1, Šušnja, Šandrk 5, J. Valčić 1, T. Valčić 1, Mandalinić, Obranović 2, Kaleb