Hrvatske prvakinje neočekivanim porazom od Benfice umanjile svoje šanse za prolaz među 32 najbolje europske ekipe

ŽFK Spartak, Gradski vrt

Nogometašice Osijeka porazom od Benfice u drugom kolu kvalifikacijskog turnira Lige prvakinja praktički su eliminirale šanse za osvajanje prvog mjesta i prolazak među 32 najbolje europske ekipe, gdje su bile prošle godine.

U Gradskom vrtu pred 600-tinjak gledatelja i pod svijetlima reflektora Osječanke su od portugalske Benfice izgubile 3:0, iako su se nadala u potpunosti drugačijem ishodu.

Lisabonski sastav je na poluvremenu imao minimalnu prednost, dok su u nastavku cure iz Portugala iskoristile poklone domaće obrane te zabile još dva pogotka. U sudačkoj nadoknadi još su Maltešić i Radeljić zaradile svoje druge javne opomene pa neće biti an raspolaganju u posljednjem susretu skupine protiv Spartaka iz Subotice, u nedjelju od 17 sati. (Foto: ŽFK Spartak)

ŽNK Osijek: Žigante, Cepernić (46. Čubrilo), Radeljić, Milinković, Nevrkla, Baban, Lojna (85. minuta Kunštek), Jošćak, Andrlić (od 61. Bulut), Šalek i Maltašić.