Osječanke uspješno krenule u Ligu prvakinja, u četvrtak u Gradskom vrtu pod reflektorima protiv Benfice!

Gradski vrt, Osijek

Hrvatske prvakinje, nogometašice Osijeka, ponovno su domaćice kvalifikacijskog turnira Lige prvakinja, a u prvom dvoboju s 4:0 su svladale moldavski Noroc.

Dvoboj je bio neizvjestan do sredine nastavka, kada su Osječanke golovima Šalek i Lojne u samo dvije minute probile protivnički ‘bunker’ i riješile pitanje pobjednica. Andrlić je sedam minuta prije kraja zabila za 3:0, a konačni rezultat postavila je Lojna, duboko u sudačkoj nadoknadi. Pobjeda je mogla biti puno uvjerljivija, da nije bilo odlične suparničke vratarke, a minutu prije kraja kapetanica Baban je promašila kazneni udarac.

U četvrtak je u Gradskom vrtu od 20 sati, pod svijetlima reflektora, na rasporedu dvoboj protiv Benfice, koja je u prvom susretu poražena od Spartaka iz Subotice.

Pobjednice skupine plasirat će se među 32 najbolje ženske nogometne ekipe Europe, gdje su Osječanke već bile lani, ali su zaustavljene od švicarskog Züricha.