Kramarić Foto NK Lokomotiva Zagreb

Kramarić Foto NK Lokomotiva ZagrebNogometaši Rijeke pobjednički su zaključili jesenski dio sezone, slavljem na Maksimiru protiv Lokomotive u odgođenom susretu 17. kola MAXtv Prve lige. Bila je to posljednja nogometna utakmica na hrvatskim travnjacima ove godine.

Riječani su tako izvrsnu polusezonu zaključili na drugoj poziciji, poput Hajduka s 38 bodova, pet manje od vodećeg Dinama, koji ima i utakmicu manje.

Gosti su do prednosti stigli u 35. minuti, kada je odlično povukao kapetan Knežević, dodao do Benka a napadač Rijeka pronašao je samog Kvržića na lijevoj strani kaznenog prostora, za odličnu dijagonalu u lijevi kut vratara Šarlije.

U nastavku se Kek odlučio Benka zamijeniti Krstanovićem, koji je u 60. minuti umjesto kaznenog udarca zaradio žuti karton zbog navodnog simuliranja, no, na 0:2 povisio je Andrej Kramarić, upravo bivši centarfor Lokomotive.

Fenomenalno je u 63. minuti primirio ubačaj Bertoše s lijeve strane i na malom prostoru iz blizine loptu smjestio u mrežu domaćih.

Lokosi do kraja nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti i Riječani su apsolutno zasluženo stigli do sva tri boda.

Dinamo je jesenski prvak, Rijeka je druga, Hajduk treći, dok će najviše briga oko opstanka na proljeće voditi pretposljednji Osijek s 12 i fenjeraš Hrvatski dragovoljac s deset osvojenih bodova iz 20 odigranih kola MAXtv Prve lige.

Odgođeni susret 17. kola Istra 1961 i Dinamo igraju 6. veljače, a već dva dana kasnije nastavlja se redovna sezona, utakmicama 21. kola MAXtv Prve lige. (Foto: NK Lokomotiva Zagreb)