Rijeka u Vinkovcima upisala prvenstvenu pobjedu nakon 56 dana: Ovaj rezultat nam vraća vjeru uoči Jadranskog derbija!

Kek. NK Rijeka

Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Cibaliju 2:1 u utakmici 17. kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je uspjela prekinuti niz u prvenstvu od pet utakmica bez pobjede i na najbolji način najavila Jadranski derbi iduće subote.

Gosti su poveli u 18. minuti. Gorgon je primio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, prvi udarac obranio je vratar Šubarić, ali napadač Rijeke spretno je odbijanac pospremio u mrežu. Pet minuta kasnije Vešović je petom lijepo gurnuo za Kvržića, koji je u kaznenom prostoru pronašao Gavranovića i to je bilo 0:2 za Rijeku.

Cibalia je zatim zaigrala nešto otvorenije, a nagrada je stigla u 32. minuti. Pervan je ostao sam u kaznenom prostoru i lijepim udarcem matirao Prskala.

“Zaslužena pobjeda u teškoj utakmici, prije svega što se tiče uvjeta. Važna pobjeda nakon svega što nam se događalo s rezultatima. Čestitke igračima, puno smo propatili u proteklom periodu. Rezultat koji vraća vjeru uoči Jadranskog derbija,” rekao je Matjaž Kek nakon utakmice u Vinkovcima.

U idućem kolu Rijeka na Rujevici u subotu dočekuje Hajduk! Slaven Belupo gostuje u Gradskom vrtu kod Osijeka. Iduće nedjelje Lokomotiva dočekuje Cibaliju, a Dinamo Inter. U ponedjeljak će na teren Istra 1961 i Rudeš.