Rimac: “Nije bilo opuštanja, jer naši mladi igrači ne smiju uzaludno trošiti minute!”

Slaven Rimac, Foto Szolnoki Olaj,Bugány János)

Košarkaši Cibone ‘razbili’ su Zagreb 107:62 na otvaranju A-1 Lige za prvaka Hrvatske te su tako najavili svoj pohod na minimalno treće mjesto, koje bi im donijelo nastup u ABA ligi i naredne sezone.

Nakon utakmice trener Slaven Rimac nije dizao euforiju oko +45 nad gradskim rivalom: “Zadovoljan sam onime što smo pokazali, demonstrirali smo jednu ozbiljnost kao što i priliči ovom natjecanju u Ligi za prvaka. Ipak, siguran sam kako ovo nije prava slika Zagreba.”

“U susret smo ušli s razmišljanjem kako bi nam i pol a koša pobjeda bila dovoljna, bodovi su nam jedino važni. U idućim utakmicama moramo također biti takvi, naravno, rezultat neće biti takav svaki put,” istaknuo je Rimac.

Imperativ rezultat ne utječe na igrače, tvrdi Rimac: “Rezultat je odgovornost trenera. Na kraju mi polažemo račune, jer smo ekipu mi slagali. Moramo pokazati da vjerujemo u njih, a oni moraju svoje kvalitete pokazati na terenu, kako bismo što lakše na kraju ostvarili željene ciljeve. Mislim kako su igrači svjesni da ako ne budu svaku utakmicu na 100 posto, kako ne bude dobro.”

Cibona se bez obzira na razliku nije opustila u završnici: “Puno toga se promijenilo od početka sezone i četiri, pet igrača koji su trebali biti u drugom planu sada su nositelji igre. Svaki od njih svaku minutu na terenu mora shvatiti maksimalno ozbiljno i morali smo tako odigrati i do kraja. Niti jedan trener ne voli kada nekog ‘gaziš’ 50 razlike, ali jednostavno ovi naši igrači ne smiju uzaludno trošiti minute.”

Još bih pomislio da sam neki igrač

Marko Jagodić Kuridža ponovno je dobro odradio svoj posao. Za 20 minuta ubacio je 15 poena, a da je ostao malo dulje na terenu vjerojatno bi ostvario triple-double učinak, pošto je imao devet skokova i šest asistencija.

“Ma nije mi do brojki, još bih pomislio da sam neki igrač,” kroz šalu je istaknuo, nakon čega se osvrnuo i na samu utakmicu:

“Prenijeli smo sve ono što smo vježbali na teren. Pokazali smo od prve minute koliko smo željeli ovu pobjedu. Razlika je možda prevelika, ali smo dali sve od sebe. Da smo igrali protiv lošije ekipe, ne bismo očekivali takav rezultat.”

“Zadovoljan sam minutažom, trener rotira kako bi nas sačuvalo nekih nepotrebnih ozljeda i kako bi ostali igrači dobili na samopouzdanju.”

Nastavak A-1 Lige za prvaka predviđen je za subotu, kada Cibona gostuje kod Zaboka. (Foto: Szolnoki Olaj,Bugány János)

AKTUALNO KOŠARKA

Ostavi komentar