Sjajni hrvatski U19 rukometni reprezentativci izborili polufinale Svjetskog prvenstva, briljirali Mamić u napadu i Cvitković na vratima

Lovro Mihic, Hrvatska u19, ihf.info

Lovro Mihic, Hrvatska u19, ihf.infoMladi hrvatski rukometni reprezentativci do 19 godina starost plasirali su se u polufinale Svjetskog rukometnog prvenstva koje se igra u Mađarskoj. Nakon što su u skupini osvojili drugo mjesto iza Španjolaca te nakon što su u osmini finala svladali vršnjake iz Austrije, u četvrtfinalu su sjajni hrvatski kadeti bili bolji od Šveđana, jednih od favorita za naslov.

Zanimljivo je bilo u prvom poluvremenu jer su se obje reprezentacije izmjenjivale u vodstvu, od dva, tri razlike. Sredinom prvog dijela istaknuo se Marko Mamić, dok je u završnici poluvremena proradio Lovro Mihić, koji je zaključio hrvatsku seriju od četiri uzastopna pogotka za +2 (13:11) na poluvremenu.

Mamić i Mihić bili su glavni pokretači igre Hrvatske i u nastavku, a odličnu dionicu na ulasku u posljednjih 15 minuta utakmice zaključili su pogotkom za prednost od pet pogodaka. Četvrtfinalni dvoboj protiv Šveđana u tom je trenutku praktički bio odlučen, jer su do kraja hrvatski kadetski reprezentativci bez stresa i nervoze sačuvali stečenu prednost, za konačnih 27:22.

Sjajan je bio lijevi vanjski Kadetten Schaffhausena Marko Mamić, koji je zabio čak 11 golova iz 15 pokušaja. Lovro Jotić i njegov imenjak i suigrač iz CO Zagreba Mihić postigli su svaki po četiri pogotka, dok je odličan bio i vratar Cvitković s 15 obrana. (Foto: ihf.info)

Rukomet, Svjetsko prvenstvo U19, četvrtfinale:
Hrvatska – Švedska 27:22 (13:11)

Hrvatska: Cvitković (6 obrana), Grahovac, Mudrinjak; Mihić 4, Vučko, Grbavac 2, Butorac, Kuduz, Mrakovčić 5, Marko Mamić 11, Bećiri 3, I. Vida, Jotić 4, Buneta 1,J. Božić Pavletić, Jurić-Grgić; Sedmerci 1/1, Isključenja 10 minuta. Stručni stožer: Vedran Ćurak, Valter Matošević, Tomica Mađerčić, Nenad Stanković; Davor Urek