Snježana Pejčić sedma u prvom finalu Olimpijskih igara

ISSF, Twitter

Snježana Pejčić osvojila je sedmo mjesto u disciplini zračna puška 10 metara u prvoj finalnoj disciplini na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Brončana iz Pekinga 2008. godine je u novo finale ušla kao sedma, nakon čega su sve streljačice krenule s iste početne pozicije.

Snježana Pejčić, Rijeka

Pejčić je nakon prva tri hica dijelila vodeću poziciju, ali je jednim slabim hicem pokvarila svoju poziciju te je na kraju ispala u drugoj eliminacijskoj rundi zauzevši na kraju sedmu poziciju sa 102 kruga.

Zračna puška u posljednje vrijeme ionako nije Snježanina najbolja disciplina, puno je snažnija u trostavu, gdje se možemo nadati medalji.

Zlato je osvojila Amerikanka Virgina Thrasher, dok su srebro i broncu uzele Kineskinje Du Li i Yi Siling, zlatne s Igara u Londonu i Pekingu.

Druga hrvatska predstavnica Valentina Gustin je sa 413.9 pogodaka je u kvalifikacijskoj rundi zauzela 23. mjesto u konkurenciji 51 streljačice.