Snježni leopardi vrebaju Medvjede; O’Connor: “Pripremali smo se malo drugačije nego za ostale utakmice”

Baris Astana, snježni leopard

Baris Astana, snježni leopardPred hokejašima Medveščaka nova je važna utakmica na gostovanju u njihovoj borbi za doigravanje u premijernoj sezoni u Kontinentalnoj hokejskoj ligi. Nakon poraza od Avangarda u Omsku poslije raspucavanja očekuje ih dvoboj u kazahstanskoj Astani protiv Barisa, jedne od najboljih napadačkih ekipa čitave lige i druge ekipe Istočne konferencije.

Medvjedi su Baris na svom ledu svladali 3:2 i bio bi velik uspjeh kada bi nešto slično uspjeli ponoviti i kod Snježnih leoparda. U tome bi im trebao pomoći i novopridošli branič, Kanađanin Ryan O’Connor, koji je na gostovanju u Omsku ubilježio svoje prve minute u dresu Medveščaka. O?Connor je zajedno s napadačem Igguldenom i vratarom Westlundom stigao početkom ove godine, a kako je prijelazni rok trajao do 15. siječnja, sada je jasno kako će Medveščak s aktualnim kadrom krenuti u završnu borbu za doigravanje. Iako su postojale bogate ponude za Vescea, vratara Brusta, naravno i za All-Star Cheechooa, svi su odlučili ostati u Zagrebu do kraja sezone.

“U igri sam bio kratko, ali je bilo uzbudljivo. Neopisiv je osjećaj zaigrati u tako jednoj top ligi koja je u rangu NHL-a. Prije utakmice sam bio nervozan, ali već je na zagrijavanju nervoza nestala. Dobro sam se uklopio u momčad. Svakim danom se osjećam sve prisniji sa suigračima i trenerskim kadrom, i sve se više uhodavam u sistem igre,” poručio je za službenu stranicu kluba.

O’Connor je sasvim dobro upoznat s današnjim protivnikom Medvjeda, trener French je izgleda jako dobro pripremio ekipu: “Znamo da su jako dobra napadačka momčad. Sve su njihove linije sposobne zabiti gol, a i imaju najviše postignutih golova ne samo u Konferenciji, nego i u cijeloj ligi. Upravo smo o svemu tome pričali na posljednjem treningu i zbog toga smo se za njih pripremili malo drukčije. Morat ćemo više raditi u obrani i igrati pametno. Ne smijemo raditi previše grešaka jer je riječ o momčadi koja i najmanju pogrešku kažnjava golom.”

Dvoboj Barisa i Medveščaka na rasporedu je od 14 sati po hrvatskom vremenu, a nakon tog ogleda Medvjede očekuju još dva teška gostovanja, kod Jugre u Hanti-Mansijsku u subotu te u ponedjeljak protiv Avtomobilista u Jekaterinburgu. Iduća domaća utakmica na rasporedu je 23. siječnja, protiv velikog konkurenta za doigravanje, Atlanta, na početku nove serije utakmica Pan Arena Ice Fevera.

KHL, Zapadna konferencija, poredak:

1 Dinamo Moskva 44 31 13 94
2 SKA 45 30 15 88
3 Lev Prag 44 28 16 80
4 Dinamo Riga 44 27 17 77
5 Donbas Donjeck 43 27 16 76
6 CSKA 46 27 19 76
7 Medveščak 44 22 22 72
8 Lokomotiv 44 22 22 66
__________________________
9 Atlant 44 22 22 62
10 Slovan 44 20 24 56

AKTUALNO Hokej ZIMSKI SPORTOVI
Tagged with: ,

Ostavi komentar