Zadar - Dinamo

Zadar - DinamoNogometaši Dinamo zabilježili su svoju desetu pobjedu svladavši u 12. kolu Prve HNL na Stanovima Zadar s 3:1. Ekipa Miroslava Ćire Blaževića uspjela je u 23. minuti povesti golom Pešića, ali Dinamo se uspio vratiti prije kraja prvog dijela, u 37. minuti Pjaca je poentirao za 1:1.

Antolić je u 76. minuti promašio penal, a junak utakmice opet je bio Čileanac Henriquez koji u 86. minuti konačno dovodi Dinamo u prednost. Najveći tragičar se pokazao golman Zadra Matković nakon velike pogreške na vratima Zadra. U prvoj minuti sudačke nadoknade Andrijašević je zabio za konačnih 3:1.

“Dinamo je mogao dobiti i s većom razlikom. Nezgodno je izgubiti utakmicu, ali ostao sami nažalost i bez tri igrača. Neće biti lako ostati u elitnom društvu, ali nadam se da ću uspjeti,” rekla je legenda Dinama, Ćiro Blažević.

“Čestitao bih momčadi na zasluženoj pobjedi jer smo od prve do zadnje minute bili dominantna momčad. Nijedan događaj nas nije poremetio niti pokolebao: gubili smo, promašili penal i velik broj šansi, ali igrači su nastavili raditi što smo se dogovorili i zasluženo smo dobili,” rekao je trener Dinama Zoran Mamić, a prenosi službena klupska stranica.

MAXtv Prva liga, 12. kolo

NK Zadar – GNK Dinamo 1:3 (1:1)

Suci: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), Dejan Berger (Osijek), Bojan Zobenica (Vinkovci), 1. DPS: Domagoj Vučkov (Rijeka), 2. DPS: Igor Pajač (Zelina)

Gledatelja: 3000

Zadar: Matković – Šimurina (od 21. Sarić), Buljat, Jerbić (od 27. Ikić), Čirjak – Pušić, Hrgović – Pešić, Weitzer, Theophilus – Šimunac (od 69. Terkeš)

Dinamo: Eduardo – Pinto, Sigali (od 85. Goncalo), Šimunić, Ibanez – Ademi, Brozović, Antolić – Machado (od 78. Andrijašević) – Pjaca, Wilson (od 65. Henriquez)

Žuti kartoni: Pušić (75.)

Strijelci: 1:0 Pešić (23.) / 1:1 Pjaca (37.), 1:2 Henriquez (86.), 1:3 Andrijašević (90.)