[VIDEO] Niko Kovač u polufinalu njemačkog Kupa, Ivanković u ‘ludoj’ utakmici spasio pobjedu u AFC Ligi prvaka

Niko Kovač

Bivši hrvatski izbornik Niko Kovač uspio je sa svojim Eintrachtom izboriti polufinale njemačkog nogometnog Kupa, nakon minimalne domaće pobjede nad Arminijom iz Bielefelda.

Jedini pogodak zabio je Blum još u šestoj minuti dvoboja.

Ante Rebić igrao je u početnoj postavi i teren je napustio sedam minuta prije kraja.

U preostalim četvrtfinalima dortmundska Borussija gostuje kod Lotte, Bayern igra protiv Schalkea, a HSV dočekuje Borussiju iz Mönchengladbacha.

Branko Ivanković, bivši trener Dinama i pomoćnik Ćire Blaževića na klupi Hrvatske u vrijeme pohoda na svjetsku broncu, slavio je u drugom kolu azijske AFC Lige prvaka.

Njegov Persepolis je slavio na gostovanju 3:2, u dramatičnoj završnici, poslije dva preokreta na susretu.

Ivankovićeva momčad je vodila do 58. minute, ali je onda brzinski promila dva pogotka kojima je Al-Wahda iz Ujedinjenih Arapskih Emirata stigla do prednosti. Persepolis se vratio u 81. minuti, a na početku sudačke nadoknade je Taremi zabio za tri boda.

Vratar Božidar Radošević cijeli je dvoboj odgledao s klupe. Persepolis i Al-Hilal imaju po četiri boda, Al-Rayyan ima tri, a posljednja je Al-Wahda bez bodova.