[VIDEO] Sjajna rukometna atmosfera u Zagrebu: Makedonci u dramatičnom dvoboju dobili Vujovićevu Sloveniju

MKD

Europsko rukometno prvenstvo nastavilo se utakmicama u Zagrebu i Varaždinu.

U zagrebačkoj skupini C Njemačka je deklasirala Crnu Goru s 32:!9 (17:9). Branitelje naslova predvodio je Uwe Gensheimer s devet golova.

Makedonija je u neizvjesnoj završnici minimalno svladala Sloveniju Veselina Vujovića, koja je lani u borbi za svjetsku broncu nevjerojatnim preokretom svladala Hrvatsku.

Dejan Manaskov s osam i Kiril Lazarov sa sedam golova predvodili su Makedoniju, dok je Žiga Mlakar s četiri gola bio najefikasniji kod Slovenije.

U varaždinskoj skupini D Španjolska je ‘razbila’ Češku s 32:15 (16:9). Po pet golova za Španjolsku postigli su Valero Rivera, Raul Entrerrios i Ferran Sole.

Danska je u nastavku sjajne utakmice slomila otpor Mađarske. Na poluvremenu su olimpijski pobjednici imali +2, ali su u drugom dijelu odigrali sjajno te su imali i deset golova viška, Završilo je 32:25, uz sedam golova Rasmusa Laugea Schmidta i šest Mikkela Hansena.

Mate Lekai je s pet golova predvodio Mađarsku.