Zagrebaši teško izborili prvu pobjedu u Crnoj Gori i ponovno primili 34 gola; Dvoršek: “Utakmica je bila interesantna i za publiku i za igrače”

Marino Marić

Marino MarićRukometaši Croatia osiguranje Zagreba u devetom kolu regionalne SEHA GSS lige igrali su u Cetinju Kod Lovćena i u svom trećem pokušaju na ovom gostovanju stigli su do prve pobjede. Nakon reprezentativne stanke nije to bila lagana utakmica za rukometaše Borisa Dvoršeka, no, uz nova tri boda Zagrebaši su sačuvali vodeću poziciju na ljestvici te se u miru mogu pripremati za susret u Ligi prvaka kada gostuju kod Rhein-Neckar Löwena.

Zagrebaši su Lovćen slomili tek u posljednjih pet minuta, kada Matulić, Marić i Stepančić golovima rade razliku koju domaćin nije više uspio sustići, za konačnih 34:35. Dvoršek nije u ovom susretu mogao računati na Obranovića, Šandrka, Kovačevića, Brozovića te Mandalinića i Šprema.

“Ovo je treća godina kako igramo SEHA ligu i ovo je prva pobjeda na Cetinju. Gubili smo i s jačim ekipama ovdje pa smo znali kako nas čeka teška utakmica. Dobili smo jedva, no, imali smo tri razlike u zadnjoj minuti pa je iz tog pogleda onda sigurno zaslužena pobjeda,” kazao je trener Dvoršek neposredno nakon dvoboja.

Hrvatski prvak do deset minute napravio je razliku od tri pogotka, no, igrači Lovćena drže korak te nisu dopustili veći zaostatak. Posebno je u prvom dijelu raspoložen bio kapetan Horvat, koji je zabio čak sedam od svojih ukupno osam golova. Još je šest minuta prije predaha bilo +4, međutim domaćin koristi opuštanje Zagrebaša, radi seriju pogodaka pa se u nastavak ulazi samo s jednim pogotkom viška za ekipu iz Zagreba

Serija Lovćena nastavila se i u drugom poluvremenu, obrana Zagrebaša jednostavno je bila previše propusna pa je domaćin 15-ak minuta prije kraja imao čak i tri pogotka viška! Tada su u napadu proradili Matulić i Tonči Valčić, koji je morao preuzeti odgovornost u svoje ruke, a tek u 52. minuti Zagrebaši su uspjeli sustići i prestići suparnika. Dvije minute prije kraja na semaforu je +3, što je Lovćen samo uspio do kraja ušminkati na 34:35 i tako ipak ostati bez bodova.

Nakon Tatrana, Lovćen je druga ekipa u SEHA GSS ligi koja je u mrežu Zagrebaša uspjela utrpati čak 34 pogotka i ukoliko se želi ozbiljno suprotstaviti europskim ekipama, jednostavno će morati popraviti svoju igru u obrani.

Strateg CO Zagreba ipak je bio zadovoljan: “Utakmica je bila dobra, interesantna, i za publiku i za igrače, a i ambijent je bio lijep, puna dvorana i ljudi koji znaju rukomet. Čestitam svojim igračima na iščupanoj pobjedi, domaćinu na otporu koji nam je pružio. čestitam i domaćem treneru na taktici kojom nas je iznenadio, s obranom 4-2, malo smo se mučili, ali smo na kraju pronašli rješenje.”

Stevanović je imao solidnih deset obrana, dok je priliku dobio i Ivić, ali je uspio zaustaviti samo jednu loptu. Horvat je bio najefikasniji s osam pogodaka, a odlično ga je u nastavku mijenjao Matulić, koji je zabio šest puta. Marino Marić odigrao je jednu dobru utakmicu s pet golova iz pet pokušaja.

Idući dvoboj Croatia osiguranje Zagreba na rasporedu je idućeg četvrtka, 14. studenog, u Mannheimu protiv odličnog Bundesligaša Rhein-Neckar Löwena.