[VIDEO] Zagrebaši uzeli lavovsku pobjedu u Celju; Ivić: “U ovakvim utakmicama se vidi tko je prava ekipa!”

Celje

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb na teškom gostovanju u Celju stigli su do druge pobjede u ovogodišnjem izdanju EHF Lige prvaka. Hrvatski rukometni prvaci pred gotovo do posljednjeg mjesta ispunjenom dvoranom Zlatorog u Celju svladali su slovenskog prvaka – rukometni klub Celje Pivovarnu Laško – rezultatom 20:21(10:9).

Za utakmicu s Celjem trener PPD Zagreba Veselin Vujović nije mogao računati na ozlijeđene Josipa Valčića i Stipu Mandalinića, kao ni na suspendiranog kapetana Zlatka Horvata, ali unatoč izostancima tri izuzetno važna igrača Zagrebaši su smogli snage i upisali nove važne bodove na jednom od najvrućih gostovanja Europe. Kapetan Horvat i dokapetan Valčić u maniri istinskih vođa bodrili svoju ekipu s tribina u ulozi najglasnijih navijača.

Ključna je bila završnica utakmice, Zagrebaši su nadoknadili dva gola minusa (20:18) te su pogotkom Stepančića osigurali vodstvo za pobjedu, dok je Filip Ivić briljirao na vratima, zaustavivši sedmerac domaćih na manje od dvije minute prije kraja, kao i posljednji napad Celjana, koji su propustili priliku za bod.

“Čestitke svojim suigračima od srca, u ovakvim se utakmica vidi koja je prava ekipa. Celje se također borilo, ali mi smo stvorili nevjerojatnu klapu. Ušao sam zadnjih deset minuta, dao sam sve od sebe i nagradilo nas je. Imamo dvije pobjede, ulazimo puni samopouzdanja u utakmicu s Veszpremom. Obrana je bila ključ, prošle sezone bili smo ekipa s najboljom obranom, mislim kako će to biti i ove sezone,” istaknuo je jedan od junaka slavlja hrvatskog prvaka, vratar Ivić.

Tako su u redovima PPD Zagreba najbolji pojedinci bili Stanko Sabljić, Lovro Šprem, Luka Stepančić i Sandro Obranović sa po tri pogotka. Ivan Stevanović upisao je 11 obrana, dok je Filip Ivić dodao tri u posljednjih deset minuta utakmice. Šime Ivić je za Celje precizan bio jednom.

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je 03. kola EHF Lige prvaka u kojemu će u subotu 03. listopada u zagrebačkoj Areni, s početkom u 20.00 sati, odmjeriti snage s aktualnim viceprvacima Europe i finalistom SEHA Gazprom lige – rukometni klubom MKB – MVM Veszpremom.

RK Celje PL: Lesjak 13 obrana, Gajić 1 obrana; Blagotinšek 2, Ivić 1, Babarskas 1, Janc 3, Razgor 3, Marguč, Poteko, Potočnik, Zarabec 2, Kodrin, Fižuleto, Dobelšek 1, Mlakar 3, Žvižej 4
RK PPD Zagreb: Stevanović 11 obrana, Ivić 3 obrane; Mihić 1, Sabljić 3, Vujić, Stepančić 3, Kontrec 2, Šprem 3, Šebetić 2, Raković, Šušnja, Šandrk, Valčić, Obranović 3, Kovačević 2, Pavlović 2