Zubčić sjajan osmi u superkombinaciji: Napokon sam i slalom odskijao bez nekih grešaka i ‘ful gas’

Zubčić

U utrci Svjetskog kupa u Banskom u Bugarskoj Filip Zubčić ostvario je rezultat karijere u alpskoj kombinaciji osvojivši osmo mjesto. Filipu je ovo četvrti Top 10 rezultat u Svjetskom kupu.

Nakon kombinacijskog superveleslaloma Zubčić je bio 24. s vremenom 1:11.16 i zaostatkom od 2.08 za najbržim u prvoj vožnji Caviezelom. Nakon odlične slalomske vožnje Filip je poboljšao svoj plasman i završio osmi s vremenom 1:56.93 i zaostatkom od 1.38 sekunde za pobjednikom, Francuzom Pinturaultom, koji je i osvojio mali Kristalni globus u ovoj disciplini, peti put u nizu.

“Zadovoljan sam, ne mogu se požaliti. Osmo mjesto je jako dobar rezultat. Dobar sam bio u slalomu, napokon sam odskijao bez nekih grešaka i ‘ful gas’ od početka do kraja, Imao sam treće vrijeme slaloma. Možda sam malo više očekivao od superveleslaloma. Sve u svemu ovo je jako dobar rezultat,” rekao je Zubčić.

Drugi hrvatski predstavnik koji je danas nastupio u kombinaciji Natko Zrnčić Dim utrku je završio na 33. mjestu.

Ovaj vikend u Banskom su na rasporedu još i subotnji superveleslalom i nedjeljni veleslalom, kad Filip ponovno ide u akciju.

“Staza je super, zanimljiva je i veselim se ovom veleslalomu,” poručio je za kraj.