Hrvatice kvalifikacije za EuroBasket otvorile porazom u Nizozemskoj; Turić: “U drugom poluvremenu smo se pogubili”

Šuker, Turić, Foto Marin Sušić HKS

U prvoj kvalifikacijskoj utakmici za odlazak na Europsko prvenstvo 2017. godine, hrvatska ženska košarkaška reprezentacija izgubila je na gostovanju u Nizozemskoj 76:67.

Nevjerojatan je to izabranica Braslava Turića, koje su na poluvremenu imale 11 poena prednsoti, ali su do kraja uspjele prokockati zalihu.

“Vrlo dobro prvo poluvrijeme. Mislim da smo mogli voditi i s većom razlikom, no u drugom poluvremenu su Nizozemske forsirale zonski pressing na kojem smo se mi pogubili. Nepotrebno smo dovodili loptu do kuta, a oni su nas tu udvajali. Prespor protok lopte na zonsku obranu. Napade na čovjeka smo jako brzo završavali što jednostavno ne može biti model ove naše igre. Tranzicijska obrana je funkcionirala koliko-toliko u prvom poluvremenu, u drugom poluvremenu smo se presporo vraćali. Nizozemska je pogađala otvorene šuteve za tri poena i jednostavno kad su napravile tu razliku, nismo se mogli vratiti,“ prenosi službena stranica HKS-a riječi izbornika.

Najbolje u redovima Hrvatske bile su Ciglar s 19 te Ivezić sa 14 poena. U pobjedničkoj ekipi Nizozemske Butter je ubacila 23 koševa.

Sljedeća utakmica Hrvatske je 25. studenoga u Tallinnu protiv Estonije. (Foto: Marin Sušić/HKS)

Nizozemska – Hrvatska (11:16, 11:17, 24:16, 30:18)

Hrvatska: Ivezić 14, Borović, Sandrić 9, Premasunac 7, Zellous 6, Režan 7, Ciglar 19, Džankić, Ivanković 5, Dojkić, Begić, Pačkovski

AKTUALNO KOŠARKA

Ostavi komentar