Hrvatski košarkaši vratili se u domovinu; Šarić: “Tužan sam, samo se nadam kako će nam ovo biti opomena za budućnost!”

Dario Šarić Foto fiba.com, Diaw

Dario Šarić Foto fiba.com, DiawHrvatska košarkaška reprezentacija vratila se u domovinu, većinom razočarana postignutim, odnosno ispadanjem u osmini finala od Francuske. I dok neki, poput kapetana Roka Ukića, nisu u zagrebačkoj Zračnoj luci bili raspoloženi za davanje izjava, niti su smatrali shodnim još jednom pojasniti hrvatskim navijačima i ljubiteljima košarke što se to točno dogodilo u Španjolskoj…

Hrabrosti je za analizu učinjenog, kao i obično, skupio jedan od najmlađih, ali i najboljih i najborbenijih na terenu. Dario Šarić još uvijek je razočaran ishodom dvoboja protiv europskih prvaka!

“Razočaran sam! Govorit ću u svoje ime, ali mislim kako se i većina ostalih igrača tako osjeća. Očekivali smo puno bolje naše izdanje, pogotovo poslije te naše posljednje utakmice prije natjecanja protiv Litve.”

Dario nije znao pojasniti u čemu je bio problem, prije svega slabom nastupu u skupini: “Jednostavno ne znam objasniti. Nije išlo, praktički smo pobijedili samo jednu ozbiljnu utakmicu, onu protiv Argentinu. Izgubili smo protiv Grčke i protiv Francuske i onu koju se nismo nadali, protiv Senegala.”

“Rezultat je, kada pogledate iz tog aspekta, stvarno loš. Ne znam više što bih dodao…”

“Mislim kako ova momčad treba ostati na okupu. Govori se kako smo ta tipična domaćinska momčad, kada imamo atmosferu i vjetar u leđa onda igramo dobro. Ali, mislim kako nije do toga. Imali smo podršku i nešto je jednostavno bilo u nama. Nismo bili pravi.”

Teško se podnosi kada se ne ostvare zacrtani ciljevi: “Sigurno kako nam je teško. Nakon ovakvog ispadanja, praktički smo prvi koji smo otišli doma poslije te prve faze. Razočarani smo svi,  tužan sam i nadam se kako će nam ovo biti opomena i kako nam se ovakve stvari više neće događati.”

Izbornik Jasmin Repeša po svemu sudeći nije ostao u Zagrebu te se zaputio na ‘zasluženi‘ godišnji odmor, prije nego se priključi treninzima Cedevite prije početka nove klupske sezone.

Možda nam reprezentativno raspoloženje popravi odluka krovne europske košarkaške organizacije Fibe, koja će u ponedjeljak izabrati domaćine idućeg EuroBasketa, a jedan od kandidata je i Hrvatska, odnosno dvorane u Zadru i Zagrebu. (Foto: fiba.com)

AKTUALNO IZDVOJENO KOŠARKA

Ostavi komentar