Ivica Kostelić osvojio je još jednu srebrnu olimpijsku medalju za Hrvatsku!
Nakon što je sjajno odvozio spust u prvom dijelu olimpijske superkombinacije u Sočiju, nije uspio iskoristiti slalomsku stazu koju je postavio njegov otac Ante Kostelić. Slalom je Profesor odvozio korektno, solidno, ali nedovoljno agresivno u lošim vremenskim uvjetima i toplom vremenu pa je u cilju ostao s 34 stotinke sekunde zaostatka za Švicarcem Vilettom, iako je prije početka vožnje imao čak 71 stotinku prednosti. Broncu je uzeo Talijan Christof Innerhofer.
Ivica je u dosadašnjoj bogatoj riznici, uz Veliki globus za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu 2011. godine, osvojio tako četiri olimpijske medalje i to sve četiri srebrne. U Torinu 2006. godine u kombinaciji te u Vancouveru prije četiri godine u superkombinaciji i slalomu te sada u superkombinaciji u ruskom Sočiju.
U karijeri obilježenoj i teškim ozljedama, dugotrajnim rehabilitacijama, ali iznova vraćanjem na skijaške staze, Kostelić je ipak na jako lijep način način sada zaokružio svoju briljantnu karijeru, a nakon superveleslaloma i veleslaloma 22. veljače još ga u ruskom Sočiju čeka veliki dvoboj s najboljim slalomašima današnjice.
Natko Zrnčić-Dim zaključio je superkombinaciju na desetoj poziciji s 1,86 sekundi zaostatka za pobjednikom, što je njegov najbolji plasman na ZOI-ju u karijeri. Prije četiri godine u Vancouveru je bio 20. u kombinaciji i 19. u slalomu.
Svečana dodjela medalja u superkombinaciji održat će se u subotu u 17.15 sati.







