Ivano Balić dobio je jednu utakmicu kazne nakon što je u posljednjem dvoboju njegova Wetzlara zaradio izravan crveni karton. Balić je u posljednjoj minuti dvoboja u Kielu prošlog tjedna, kod izjednačenog rezultata, zaustavio Čeha Filipa Jichu kod izvođenja brzog centra, za što je kažnjen izravnim isključenjem i crvenim kartonom.
Prema pravilniku DKB Handball Bundesliga Balić tako neće moći biti na raspolaganju svom treneru u idućem dvoboju Wetzlara protiv Gummersbacha iduće nedjelje.
“Ivano je još jednom pokazao i ovim postupkom kako je u potpunosti u službi momčadi. Htio je spasiti neodlučeni ishod i bod, ali na kraju niti to nije bilo dovoljno i sada nam je ostao dvostruki gorak okus u ustima,” poručio je preko službene stranice Wetzlara izvršni direktor Björn Seipp.
Potez Ivana Balića kojim je htio pomoći svojoj novoj ekipi da stigne do važnog boda kod aktualnih prvaka možete pogledati OVDJE!
Balić je prije nekoliko dana dao prigodni video intervju za službenu stranicu njemačke rukometne Bundeslige. Prikazan je u avanturističkom izdanju, poručio je kako će mu biti potrebno još malo vremena da se on privikne na momčad i da se ekipa privikne na njega, ali je i obećao kako će navijači kroz koji mjesec sigurno gledati pravi Wetzlar.
Nedavno mu se u klubu priključio i Jose Javier Hombrados, španjolska vratarska rukometna legenda, koja je 41 godinom na leđima nakon propasti madridskog Atletica još uvijek željna vrhunskog rukometa. Hombrados je stigao kao zamjena za ozlijeđenog još jednog bivšeg člana Atletica Magnusa Dahla.
Bez obzira na sve nedaće, izgleda kako se Baliću na prvi pogled svidjelo u novoj sredini: “Možda će ovdje u Njemačkoj biti moja posljednja postaja na svjetskoj rukometnoj karti,” rekao je između ostalog u ovom simpatičnom kratkom razgovoru. Wetzlar je u otvaranju sezone u šest utakmica upisao samo jednu pobjedu. (Foto: dkb-handball-bundesliga.de)