Bayern, Mandžukić

Bayern, MandžukićU dvoboju koji je trebao biti derbi 23. kola njemačke nogometne Bundeslige kod Bayerna je gostovao Schalke, ali je teško stradao od moćne minhenske nogometne ekipe. U demontaži Schalkea naravno da je sudjelovao i hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, koji se upisao u listu strijelaca u 24. minuti, ali je deset minuta ranije sudjelovao i kao asistent za pogodak Robbena.

Nizozemac je u 5:1 slavlju na kraju postigao hat-trick, zabio je i penal kojeg je izborio Mandžukić. Bavarci su večeras zabili sve golove, jer je utješni pogodak za Schalke djelo Bayernova Rafinhe, koji je loptu smjestio u vlastitu mrežu.

Bayern je nakon još jedne uvjerljive pobjede potvrdio bundesligašku dominaciju i praktički sigurnu obranu naslova prvaka. Drugoplasirana dortmundska Borussija zaostaje okruglih 20 bodova. (Foto: FC Bayern München)