Istra - Hajduk

Istra - HajdukNogometaši Hajduka su u susretu 16. kola MAXtv Prve lige na Poljudu, nakon koncerta u počast pokojnom Vinku Coci, uvjerljivo nadigrali i svladali Istru 1961, golovima Pašalića i Kouassija te su tako ponovno preuzeli vrh prvenstvene ljestvice ispred Dinama koji svoj dvoboj sa Slaven Belupom igra u nedjelju.

Puljani su u posljednja tri susreta slavili protiv Splićana i toj crnoj seriji sada je ipak došao kraj.

Domaćin je poveo već u 13. minuti kada je odličnu akciju Hajduka započeo Sušić, Kouassi je odlično izbjegao zaleđe i nesebično asistirao za Pašalića, koji poentira za 1:0 već u ranoj fazi utakmice.

U otvorenoj igri Hajduk se bolje snašao te je prije odmora udvostručio svoju prednost. Sušić je ponovno bio u začetku akcije, Jozinović je povratnom loptom pronašao Kouassija, koji pronalazi put lopti do mreže vratara Ježine.

U nastavku su igrači Igora Tudora kontrolirali utakmicu te zasluženo na kraju upisali sigurnu pobjedu.

U nedjelju, osim Slavena i Dinama, još na Kantridi igraju Rijeka i Hrvatski dragovoljac.