Ždrijeb Europske lige: Dinamo s PSV-om, Čornomorecom i Ludogorecom, Rijeka protiv Lyona, Betisa i Vitorije

Europska liga

Europska ligaHrvatski predstavnici saznali su svoje protivnike u skupinama Europske lige, drugom po jačini kontinentalnom nogometnom natjecanju.

Prvak Hrvatske Dinamo, koji je u posljednjem pretkolu kvalifikacija za Ligu prvaka ispao od bečke Austrije nalazi se u skupini B u kojoj su legendarni nizozemski PSV, ukrajinski Čornomorec iz Odesse te bugarski Ludogorec iz Razgrada, kojeg je Dinamo u infarktnoj završnici izbacio iz kvalifikacija za Ligu prvaka prošle sezone.

Rijeka je u četvrtak na fenomenalan način izbacila njemačkog Bundesligaša Stuttgart, a popodnevni ždrijeb u Monacu vjerojatno su igrači, trener i Uprava dočekali u slavljeničkom raspoloženju nakon prvog povijesnog ulaska u skupine Europske lige. Riječani su se smjestili u skupinu I, zajedno s francuskim Lyonom, španjolskim Betisom iz Seville te portugalskom Vitoriom iz Guimaraesa.

Maribor Ante Čačića, Dejana Mezge i Matije Smrekara nalazi se u skupini D s Ruskim Rubinom, engleskim Wiganom i nizozemskim Zulte Waregemom. Ante Rebić će s Fiorentinom na noge Dnipru i Kaliniću i Striniću te Paços de Ferreiri i rumunjskom Panduriiju u skupini E.

Lakićev Eintracht je u skupini F zajedno s ciparskim APOEL-om Marija Budimira, gdje su još i Bordeaux te Maccabi iz Tel Aviva. Kijevski Dynamo Ognjena Vukojevića i Domagoja Vide u skupini G će snage odmjeriti s belgijskim Genkom, bečkim Rapidom i švicarskim Thunom, dok će Ivica Vrdoljak s Legijom iz Varšave igrati protiv Lazija, Trabzonspora i Apollona iz Limassola u grupi J.

Šerif iz Tiraspola i vratar Vjekoslav Tomić za protivnike u skupini K ima norveški Tromsö, koji je u ždrijeb upao u petak izbacivanjem turskog Bešiktaša Slavena Bilića, kao i Anži iz Mahačkale i Tottenham.

Sevilla Ivana Rakitića je u grupi H zajedno sa Slovanom iz Libereca Renata Kelića, portugalskim Estorilom i njemačkim Freiburgom. (Foto: uefa.com)

Skupina A: Valencia, Swansea, Kuban Krasnodar, St. Gallen
Skupina B: PSV Eindhoven, GNK Dinamo Zagreb, Čornomorec, Ludogorec
Skupina C: Standard Liege, Salzburg, IF Elfsborg, Esbjerg
Skupina D: Rubin Kazan, Wigan, Maribor, Zulte Waregem
Skupina E: Fiorentina, Dnipro, Paços de Ferreira, Pandurii Targu Jiu
Skupina F: Bordeaux, APOEL, Eintracht Frankfurt, Maccabi Tel Aviv
Skupina G: Dynamo Kijev, Genk, Rapid Beč, Thun
Skupina H: Sevilla, Freiburg, Estoril Praia, Slovan Liberec
Skupina I: Lyon, Real Betis, Vitoria, Rijeka
Skupina J: Lazio, Trabzonspor, Legia Varšava, Apollon Limassol
Skupina K: Tottenham, Anži Mahačkala, Šerif Tiraspol, Tromso
Skupina L: AZ Alkmaar, PAOK, Maccabi Haifa, Šahter Karagandi

 

RASPORED ODIGRAVANJA UTAKMICA:
SKUPINA B
1. kolo (19. rujna, 19 sati):
DINAMO – Černomorec
PSV Eindhoven – Ludogorec
2. kolo (3. listopada, 21.05 sati):
Ludogorec – DINAMO
Černomorec – PSV Eindhoven
3. kolo (24. listopada, 21.05 sati):
Černomorec – Ludogorec
DINAMO– PSV Eindhoven
4. kolo (7. studenoga, 19 sati):
Ludogorec – Černomorec
PSV Eindhoven – DINAMO
5. kolo (28. studenoga, 21.05 sati):
Černomorec – DINAMO
Ludogorec – PSV Eindhoven
6. kolo (12. prosinca, 19 sati):
DINAMO – Ludogorec
PSV Eindhoven – Černomorec
SKUPINA I,
1. kolo (19. rujna, 21.05 sati):
Betis – Lyon
Vitoria – RIJEKA
2. kolo (3. listopada, 19 sati):
RIJEKA – Betis
Lyon – Vitoria
3. kolo (24. listopada, 19 sati):
Lyon – RIJEKA
Betis – Vitoria
4. kolo (7. studenoga, 21.05 sati):
RIJEKA – Lyon
Vitoria – Betis
5. kolo (28. studenoga, 19 sati):
Lyon – Betis
RIJEKA – Vitoria
6. kolo (12. prosinca, 21.05 sati):
Betis – RIJEKA
Vitoria – Lyon

 

AKTUALNO NOGOMET
Tagged with: ,

Ostavi komentar