Nakon poraza od Flensburga i remija kod Mindena, rukometaši Wetzlara stigli su i do svoje četvrte ovosezonske pobjede, kojom polako ali sigurno grabe prema gornjoj polovici ljestvice njemačke rukometne Bundeslige. U 13. kolu slavili su na gostovanju kod Magdeburga s jednim pogotkom viška, a Ivano Balić u veliko slavlje ugradio je dva gola.
U derbiju je HSV gostovao kod Flensburga, koji je potvrdio odličnu formu te upisao novu pobjedu, za držanje koraka s vodećim Kielom. Završilo je 31:29, Domagoj Duvnjak zabio je dva gola, a Lacković i Dominiković ostali su bez napadačkog učinka, uz dva isključenja.
Berlinski Füchse Denisa Špoljarića i dalje drži odličnu treću poziciju, nakon uvjerljive pobjede protiv novog prvoligaša TV Emsdettena s 15 golova viška.
U četvrtak 14. studenog Rhein-Neckar Löwen će u Ligi prvaka ugostiti hrvatsko Croatia osiguranje Zagreb, a kao uvertira im je bila pobjeda nad Bergischerom sa sedam pogodaka razlike. Kod gostiju je Duje Miljak ostao napadačkog učinka. Kod pobjednika je najefikasniji bio Uwe Gensheimer sa šest golova, Alexander Petersson, Gorbok i Gedéon Guardiola postigli su po četiri, kao upozorenje za Zagrebaše s kojih pozicija prijeti najveća opasnost.
Minden Gorana Perkovca bodove je osvojio nakon domaće pobjede nad Gummersbachom, dok posljednju utakmicu 13. kola u srijedu igraju Lemgo i Lübbecke Drage Vukovića i Nikole Blažička.
Kiel je prvi sa 12 pobjeda i samo jednim porazom, Flensburg je na drugoj poziciji s tri boda zaostatka, dok su odmah iza Füchse, R-N Löwen i HSV. Wetzlar je na 12. mjestu nakon 13 bundesligaških kola.






