Nakon što je Fenerbahče kiksao na gostovanju kod Eskisehirspora odigravši samo 1:1, Bešiktaš Slavena Bilića dramatičnom je domaćom pobjedom ponovno stigao na vrh prvenstvene ljestvice u Turskoj.
U dvoboju u kojem su obje ekipe utakmicu završile s desetoricom igrača, nakon što su gosti izjednačili desetak minuta prije kraja, Bešiktaš je slavio pogotkom Tosuna, debelo u sudačkoj nadoknadi.
“Ova je pobjeda od iznimne važnost u ovom kritičnom trenutku. Završnica utakmice bila je dramatična, ali zahvaljujući fenomenalnom pogotku uspjeli smo se ponovno vratiti na vrh. Moram priznati da smo imali sreće, jer nas je protivnik dobro pokrivao i nije nam dozvolio previše prostora za igru. Bilo bi nam puno lakše da smo u ranoj fazi utakmice poveli 2:0 kao što smo trebali,” rekao je u dobrom raspoloženju Bilić nakon jedne od ključnih pobjeda na putu prema naslovu prvaka.
Bešiktaš je na vrhu ljestvice sa 61 osvojenim bodom, baš kao što ima i Galatasaray. Fenerbahče ima bod manje na trećoj poziciji i borba za titulu će se izgleda voditi do posljednjih minuta posljednjeg kola. Još je šest utakmica do kraja prvenstva, a Bešiktaš u idućem kolu gostuje kod Trabzonspora. (Foto: bjk.com.tr)







