Hrvatski prvak pred ispadanjem iz Lige prvaka: Austria nokautirala Dinamo na Maksimiru, Rukavina pocrvenio u nekoliko sekundi!

Maksimir, pun stadion

Nogometaši zagrebačkog Dinama poraženi su u prvoj utakmici playoffa Lige prvaka od Austrije Beč s 2:0. Tijekom prvog poluvremena igrači Nenada Bjelice uglavnom su se držali svoje polovice terena te onemogućavali nogometaše hrvatskog prvaka da preuzmu inicijativu.

U drugoj polovini prvog dijela Dinamo se konačno oslobodio i počeo pritiskati momčad iz Beča. Nekoliko odličnih prilika imao je Soudani ali ih nije uspio iskoristiti.

Gostujući nogometaši agresivnije su ušli u drugo poluvrijeme te počeli sve više ulaziti u šesnaesterac Modrih.

Prijelomni trenutak susreta dogodio se u 68. minuti kad je Royer odličnim dodavanjem izbacio trojicu Dinamovih igrača, a loptu je na lijevoj strani primio Mario Leovac te pucao u bliži kut vratara Dinama Zelenike i doveo Austriju u vodstvo od 1:0.

Novi šok slijedi u  71. minuti umjesto kada umjesto Duje Čopa u igru ulazi Ante Rukavina, koji niti minutu kasnije dobiva crveni karton nakon neopreznog ulaska kopačkom u Rogulja.

U 75. minuti Dinamo je na koljenima, mrežu je zatresao Marko Stanković! Koch je prošao Pivarića, dodao Stankoviću koji s ruba šesnaesterca zabija u Dinamovu mrežu. Tu je praktički bio kraj utakmice. Dinamo se trudio, ali s deset igrača i motiviranim protivnikom nije imao šanse.

Uzvratni susret u Beču igrat će se sljedeći utorak 27. kolovoza.

Kvalifikacije za Ligu prvaka, play-off, prva utakmica: GNK Dinamo – Austria Beč 0:2

Dinamo: Zelenika – Pinto, Addy, Šimunić, Pivarić – Ademi – Soudani, Husejinović (od 62. Sammir), Pamić (od 83. Brozović), Fernandes – Čop (od 70. Rukavina)

Austria: Linder – Koch, Rogulj, Ortlechner, Leovac – Royer (od 90. Murg), Holland, Stanković, Mader, Jun (od 85. Grunwald) – Hosiner (od 82. Okotie)