Splitska Nada u Zagrebu osvojila novi naslov prvaka Hrvatske

Nada

Ragbijaši  Nade  osvojili titulu Prvaka Hrvatske. U finalnoj utakmici ovogodišnjeg Prvenstva Hrvatske splitska momčad na impresivan način stigla do novog trofeja!

Vrlo discipliniranom, odgovornom i efikasnom igrom Nada je danas na zagrebačkom Krtičnjaku u potpunosti nadigrala velikog rivala. Po prilično hladnom vremenu i veoma zahtjevnom terenu splitska momčad odigrala je najbolju utakmicu sezone u pravom trenutku. Još jednom su pokazali istinski sportski karakter. U veoma izazovnoj sezoni, zbog okolnosti vezanih uz pandemiju i zbivanja oko nje, nisu klonuli duhom, trudili su se, posrtali i padali ali na kraju se uzdigli i zasluženo trijumfirali.

Nada

Momčad Mladosti koja je u pet posljednjih sezona, čak četiri puta sasvim zasluženo ostvarila prednost na tablici uoči doigravanja te stekla prednost da finalni susret igra na svom igralištu, još jednom nije izdržala  do kraja  i morala je čestitati  boljem rivalu osvajanje titule. Točno u 14 sati  sudac Ivan Zelić dao je znak da započne finalni susret na Krtičnjaku. Nakon uvodnih par minuta početnog ispitivanja snaga,playmaker Nade Luka Lerotić, koristi nesmotreno ispucavanje domaće momčadi, sjurivši se u prostor zgoditka domaće momčadi, polaže zgoditak za rano vodstvo Nade već u 4 minuti susreta. Domagoj Plazibat uspješno pretvara za 0:7. Mladost uzvraća u 8 minuti realizacijom kaznenog udarca od strane Jurišića  3:7. Nada savršenom igrom u obrani ne dozvoljava domaćim igračima da se razmašu te i stalno opasno prijeti vrlo raznovrsnom igrom u napadu. Splitska momčad dvaput u 18. i 23. minuti iznuđuje kazneni udarac koje vrlo sigurno realizira Domagoj Plazibat za vodstvo Nade 13:3. Šest minuta potom, nakon uspješne akcije splitske momčadi isti igrač postiže zgoditak za vodstvo Nade 18:3. Mladost se trudi ali sve kreće na mlin gostujuće momčadi. Nada vrlo opasna kad stekne posjed lopte, brzo se primiče prostoru zgoditka Mladosti. Lerotić u 33. minuti izvodi brzu kaznu, dodaje Periću koji postiže zgoditak a neumoljivi Domagoj  Plazibat uspješno pretvara za već osjetno vodstvo splitske momčadi 25:3. Svoju dominaciju u prvom poluvremenu igrači Nade potvrđuju u posljednjoj minuti novim zgoditkom i pretvaranjem starijeg brata Plazibata za 3:32.

Početkom drugog poluvremena Mladost pokušava razbiti ritam splitske momčadi, vezuju nekoliko solidnih akcija te u 53 . minuti preko Dominika Fišića postižu svoj prvi zgoditak na utakmici za 8:32. Jurišić neprecizan iz pretvaranja.  Splitska momčad vrlo angažiranom, discipliniranom igrom kontrolira tijek zbivanja na igralištu. U 55 minuti Domagoj Plazibat kažnjava prekršaj domaće momčadi 8:35. Deset minuta kasnije Duje Plazibat preuzima ulogu pucača u splitskoj momčadi te iz kaznenog udarca povećava vodstvo splitske momčadi  na 38:3. Danas odlični Luka Lerotić postiže svoj drugi zgoditak za splitsku momčad u 71 minuti susreta  a stopama starijeg brata Duje Plazibat pretvara za 8:45. Čast Mladosti brani Dominik Fišić koji postiže svoj drugi zgoditak na utakmici u 74. minuti kojeg  Ivanković uspješno pretvara za 15:45. Na kraju u 80. minuti uvjerljivu pobjedu splitske momčadi potvrđuje nakon izvanrednog solo prodora Dario Jurčević za konačnih 50:15. Kraj susreta, velika zaslužena pobjeda,  te početak slavlja splitske momčadi. Nada superiorno osvaja svoj ukupno 37 naslov Prvaka države.

HARK Mladost  – RK Nada  15:50  (3:32)
Mladost: Biškić, T.Fišić, Brečić,Oxenham, Stipić, Jukić, Pavešić, Buljac, D. Fišić 10, Jurišić 3, Vlašić, Ivanković 2,  Žunić, Buljanović, Peršić,Klenović, Radman, Grman, Kajfeš, Bunić, Dominko, Petričević

Nada: Miljak, Bibić, Perlain, Miletić, Perić 5, Jelavić-Mitrović, Popović, Jurčević 5,Lerotić 10, Du.Plazibat 5, Markić, Čorić, Do. Plazibat  25  , Antić, Dodoja, Čulić, Kordun, Bužančić, Šolić, Biuk, Tomaš, Barić, Šiklić