[VIDEO] Osijek poveo u završnici derbija u Vinkovcima, Cibalia izjednačila iz penala u sudačkoj nadoknadi

Cibalia, Vinkovci

U velikom slavonskom derbiju u Vinkovcima Cibalia i Osijek odigrali su bez pobjednika 1:1, a svi ključni trenuci dogodili su se u samoj završnici utakmice.

Osijek je poveo u 87. minuti, Lopa je s desnog boka ubacio loptu u šesnaesterac, Ejupi je propušta za Kneževića koji je sjajnim driblingom ‘okrenuo’ Žderića i onda mirno poslao loptu u mrežu za 0:1.

Nakon pogotka Bijelo-plavih, zbog utrčavanja s klupe u teren, drugi žuti karton dobio je Pušić koji je tako pocrvenio, a da nije ni bio u igri.

U prvoj minuti sudačke nadoknade domaći su došli do izuzetno vrijednog boda u borbi za opstanak.

Barišić je bio u dvoboju s Bašom koji pada na rubu šesnaesterca, a Pajač pokazuje na bijelu točku. Siguran egzekutor najstrože kazne bio je iskusni Vitaić koji je vrlo precizno pogodio lijevi gornji kut.

Osijek sada na trećoj poziciji ima bod i utakmicu više od Hajduka, dok se Vinkovčani na pretposljednjem mjestu nalaze s dva boda viška ispred Splita, koji u srijedu igra u Zaprešiću.

U utorak još na Poljudu gostuje Lokomotiva, dok će u srijedu na teren Rijeka u Koprivnici i Dinamo protiv Istre 1961 na Maksimiru. (Foto: Moja Cibalia – jedna i jedina)