[VIDEO] Zapažena uloga Bendera u iznenađujućoj pobjedi nad Spursima, Zubac ušao u povijest NBA lige: Samo želim ići kući spavati!

Zubac

Zapaženu NBA partiju pružio je mladi hrvatski košarkaš Dragan Bender, koji je dobio priliku u završnici utakmice protiv San Antonio Spursa, u preokretu i pobjedi Phoenixa 108:105, u dvoboju odigranom u Mexico Cityu.

Bender je ukupno na terenu bio 20 minuta, a imao je šest poena i isto toliko skokova, uz jednu asistenciju i šut iz igre 2/4 (2/3 za tricu).

Sunsima je to 13 slavlje sezone, a Spursima tek deveti poraz.

U povijest NBA lige upisao se Ivica Zubac, koji je prvo odigrao utakmicu za Lakerse protiv gradskih rivala Clippersa, da bi odmah nakon toga pružio fenomenalnu partiju za razvojnu ekipu svoje momčadi u NBA D-ligi, kao tek deseti igrač u povijesti koji je to napravio u istom danu.

Lakersi su od Clippersa izgubili 113:97, uz dvije minute i dva poena (1/1) našeg mladog košarkaša.

Za pobjedu D-Fendersa je Ivica ostvario double-double učinak od 20 poena (8/10) deset skokova, asistenciju i blokadu.

“Samo želim otići kući i spavati, bio je jako dugačak dan za mene, ali da je lagano svi bi to radili. Moram raditi što se traži od mene. Ranije tijekom tjedna rekli su mi da se pripremim, ali se teško pripremiti za ovakav dan. Mislim da je ovo bila moja najbolja utakmica u dresu D-Fendersa, pogotovo obrambeno, trudit ću se ovako igrati svaku večer”, poručio je Zubac.

Philadelphia je nakon tri uzastopne pobjede poražena na gostovanju kod Washingtona 109:93.

Dario Šarić ponovno je bio jedan do boljih igrača svoje ekipe s devet koševa (3/7, 2/5 za 3p), četiri skoka, asistencijom i ukradenom loptom za 25 minuta na terenu.

U 114:107 porazu Orlanda kod Utah Jazza Mario Hezonja je dobio četiri minute za koje je ubacio jednu tricu iz jedinog šuta kojeg je uputio prema suparničkom košu. Imao je i jednu izgubljenu loptu.