Zagrebaši slavili na ‘najtežem gostovanju’, Nexe velikim preokretom u Novom Sadu do prve pobjede

PPD Zagreb, Meškov, Foto SEHA Gazprom League

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u dalekom su Brestu stigli do druge ovosezonske pobjede u natjecateljskoj sezoni. Nakon uvodnog domaćeg slavlja nad našičkim Nexeom (25:23) prije nekoliko dana u Kutiji šibica, najbolji hrvatski rukometaši do nova su tri boda došli preko jedne od najskupljih i najsnažnijih ekipa SEHA Gazprom lige. U sklopu drugog kola igrači Veselina Vujovića na jednom od najtežih gostovanja uopće upisali su pobjedu rezultatom 24:21 (12:12).

Zagrebaši su još u prvom poluvremenu imali značajnih +4, ali je domaćin u završnici prvog dijela uspio nadoknaditi zaostatak za 12:12 na poluvremenu.

U nastavku još bolja igra ekipa Veselina Vujovića, Horvat i Obranović bili su nezadrživi u napadu, Stevanović je bio sjajan na golu, no, odluka je pala tek u završnici, kada je Šprem zabio za konačnih 21:24, minutu i pol prije kraja.

Stevanović je na kraju imao šest, a Ivić sedam obrana, Horvat i Obranović postigli su svaki po šest golova, Vujić je dodao četiri, a Stepančić tri pogotka. Domagoj Pavlović istaknuo se asistencijama i izborenim sedmercima, a zabio je jedan zgoditak. Kod poraženih, Ivan Pešić upisao je devet obrana, Vukić je dodao tri gola, a najefikasniji je bio Krištopans s četiri pogotka.

Pred rukometašima Prvog plinarskog društva Zagreb dvoboj je trećeg kola SEHA Gazprom lige u kojemu će u subotu 12. rujna ugostiti skopski Vardar u još jednom velikom derbiju SEHA Gazprom natjecanja.

PPD Zagreb: Stevanović (6 obrana), Ivić (7 obrana); Mihić 2, Sabljić, Vujić 4, Stepančić 3, Kontrec 1, Šprem 1, Šebetić, Raković, Horvat 6 (2), Šušnja, Šandrk, Valčić, Obranović 6, Pavlović 1 Trener: Veselin Vujović

OSjeti gimnastiku

Nexe preokretom do slavlja u Novom Sadu

Rukometaši Nexea pobijedili su Vojvodinu u Novom Sadu i osvojili prva tri boda u novoj, petoj sezoni SEHA Gazprom lige. Domaćin je početkom drugog poluvremena imao i pet golova viška (20:15), ali je Nexe u posljednjih 15-ak minuta primo samo četiri gola te je na kraju velikim preokretom stigao do zasluženog slavlja.

Lelić je imao 11 obrana, a prvi topnici Nexea bili su Nuić, Božić Pavletić i Barišić Jaman s po četiri postignuta zgoditka.

Našičani već u srijedu gostuju u Skoplju kod Vardara.

RK NEXE: Lelić (11 obrana, 1 tehnička, 1 asistencija), Gadža, Eter (šut 3/3, 1 asistencija), Mrđenović (šut 2/2, 4 osvojene lopte, 1 asistencija, 3 bloka), Barišić Jaman (šut 4/7, 1 tehnička, 1 osvojena lopta, 2 asistencije), Zrnić (šut 2/2, 1 tehnička, 1 osvojena lopta), Juzbašić, Sršen (šut 2/4, 2 osvojene lopte, 1 izboren sedmerac), Jurjević (šut 1/3, 3 tehničke, 2 osvojene lopte, 1 asistencija), Sokolić (šut 1/2, 2 tehničke, 1 asistencija), Nuić (šut 4/5, 1 tehnička, 1 osvojena lopta), Božić Pavletić (šut 4/6, 1 osvojena lopta), Halilković (šut 1/3, 1 tehnička, 1 osvojena lopta), Vegar (šut 0/3, 3 osvojene lopte, 6 asistencija, 2 bloka), Nenadić (šut 0/1, 1 tehnička), Herceg (šut 2/3, 2 tehničke).
Trener: Zdenko Kordi