Balić zabio dvaput u drugoj ovosezonskoj pobjedi njegova Wetzlara, Slišković u porazu Celja sudjelovao s dva pogotka

Ivano Balić

Ivano BalićU susretu devetog kola njemačke rukometne Bundeslige Wetzlar je u trenutnom derbiju začelja stigao do uvjerljive gostujuće pobjede nad HBW Balingen-Weilstettenom od 14 golova viška.

Dominantni su gosti bili i na predahu, a nakon 7:15 poslije prvih 30 minuta u nastavku se konačni rezultat zaustavio na 18:31. U pobjedu svoje ekipe Ivano Balić ugradio je dva pogotka, a Wetzlar je u svakom slučaju najavio i potvrdio kako njihova 14. pozicija na ljestvici i nije realna te kako možda zaslužuju bolji plasman.

Baliću i društvu ovo je, uz jedan remi, tek druga ovosezonska pobjeda. Priliku za novo slavlje imat će već u idućem kolu, jer im u goste dolazi pretposljednji Eisenach.

U trećem kolu Skupine A Lige prvaka, gdje se nalazi i hrvatski prvak Croatia osiguranje Zagreb, rukometaši njemačkog Rhein-Neckar Löwena slavili su u gostima kod slovenskog Celja PL s tri gola viška (25:28).

Hrvatski rukometaš u domaćim redovima Ivan Slišković zabio je dva gola i to oba s linije sedam metara.

U skupini C makedonski Metalurg Line Červara teško je stradao na gostovanju kod europskog viceprvaka Barcelone. Bilo je na kraju čak 35:17 za katalonskog i europskog rukometnog velikana, a najefikasniji je u domaći redovima bio upravo Makedonac Kiro Lazarov. Nikola Karabatić zabio je sedam. Za Červarov sastav Nikola Kedžo nije se upisao u listu strijelaca, a zaradio je jedno isključenje.