Nakon Švedske pala i Njemačka: Mladi hrvatski rukometaši u borbi za zlato, Mamić najefikasniji drugu utakmicu zaredom!

hrvatska_kadeti94-600x371 (1)

Hrvatska muška U-19 rukometna reprezentacija ostvarila je sjajan uspjeh plasmanom u finale Svjetskog prvenstva, koje se održava u Mađarskoj, nakon što je u polufinalu pobijedila Njemačku 29:26 (13:15).

Slavili su izabranici Vedrana Ćurka protiv reprezentacije Švedske u četvrtfinalu i istu stvar napravili i protiv Njemačke. Dvije trećine susreta Njemačka je imala prednost od dva do tri gola (na poluvremenu bilo 15-13 za Nijemce).

No onda se Hrvatska u 50. minuti probudila te je stigla do prvog vodstva nakon 2-1 na početku. Golovi Grbavca i Mamića bili su dovoljni za +3 u 57. minuti, a toliku prednost nije ispuštala do kraja utakmice.

Najefikasniji drugu utakmicu zaredom bio je Marko Mamić s 9 golova pa Ante Grbavac s 8 golova.

Mladi hrvatski rukometaši za svjetsko zlato igrat će protiv pobjednika drugog polufinala između Danske i Španjolske.